TEL: (33) 486 91 40   |   E-MAIL: SKLEP@ASPLANETA.PL

Pasy Ciążowe

Pasy ciążowe mogą stać się sporą pomocą dla wielu przyszłych mam. Przede wszystkim zapewnia o wiele większy komfort, gdy brzuszek powoli rośnie razem z maluchem. Jednak to nie jedyna jego zaleta. Poza tym pas ciążowy podtrzymujący brzuch może zmniejszyć ból pleców, który często towarzyszy kobietom pod koniec ciąży. Znacząco odciąża kręgosłup, co jest dobrym rozwiązaniem dla mam borykającymi się w tym okresie z częstymi bólami.

Czy warto mieć pas ciążowy podtrzymujący brzuch?

Pasy ciążowe są tworzone tak, by zapewnić maksymalny komfort przyszłej mamy. Są pozbawione szwów, które mogłyby drażnić delikatną skórę kobiety – zwłaszcza że pas na brzuch ciążowy nosi się na gołej skórze pod ubraniem. Poza tym pozwala na odciążenie kręgosłupa oraz miednicy, a także wspiera pracę samych pleców. Pozwala to na wygodniejsze poruszanie się z powiększającym się brzuszkiem.

Jak wybrać odpowiedni regulowany pas ciążowy?

Gdy wybieramy idealny regulowany pas ciążowy, warto zwracać uwagę nie tylko na cenę czy kolor. Ważniejszymi kwestiami są:

  • Elastyczność – pas nie może zbytnio naciskać na brzuch, by nie odcinał dopływu krwi i nie powodował problemów w rozwoju malucha
  • Oddychający materiał – najlepiej bawełna, która jest miękka w dotyku i dobrej jakości; dzięki temu skóra nie będzie się nadmiernie pocić, co mogłoby doprowadzić do przegrzania i zmniejszenia komfortu.
  • Odpowiednie podparcie – pozwoli na lepsze samopoczucie matki
  • Bezszwowość
  • Regulacja

Dobrze dobrany pas będzie mógł posłużyć przez cały okres ciąży, a szczególnie w bardziej zaawansowanym stadium.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl