TEL: (33) 486 91 40   |   E-MAIL: SKLEP@ASPLANETA.PL

Jaki materac wybrać dla niemowlaka? 1
Jaki materac wybrać dla niemowlaka?

Jaki materac wybrać dla niemowlaka?

Wybór łóżeczka to tylko jeden z dylematów rodziców, którzy chcą stworzyć dla swojego dziecka bezpieczne i komfortowe warunki do spania. Nieukształtowany jeszcze kręgosłup niemowlaka potrzebuje odpowiedniego materaca, który będzie stanowił podparcie dla całego ciała, a jednocześnie dopasowywał się do budowy dziecka. Idealny materac nie może być zbyt miękki ani zbyt twardy, aby pozwolić dziecku przyjąć w pełni naturalną i wygodną dla niego pozycję spania. Jak więc wybrać ten najlepszy? Poniżej krótka charakterystyka dostępnych na rynku materacy dla niemowląt.

 

Materac gryka – pianka – kokos

Jak już sama nazwa wskazuje, materac składa się z trzech warstw: wkładu wypełnionego łuską gryki, pianki poliuretanowej oraz maty kokosowej. Grubość poszczególnych warstwa jest różna w zależności od producenta i wynosi od 0,5 – 1,5 cm przy wkładach gryka, kokos oraz od 7 - 8 cm przy piance.

Gryka posiada właściwości antyalergiczne, hamując przy tym samym rozwój mikroflory oraz roztoczy. Natomiast wkład kokosowy nie przyswaja kurzu oraz zapewnia odpowiedni mikroklimat dla delikatnej skóry dziecka.

Rekomendowane przez nas materace: gryka – pianka – kokos

 

Materac kokos

Wypełnienie materaca stanowi warstwa kokosowa otulona włókniną puszystą. Kokos w związku z tym, że nie przyswaja kurzu i nie zatrzymuje cyrkulacji powietrza, zapewnia właściwy mikroklimat przy skórze niemowlaka. Materace kokosowe są jednymi z najcięższych materacy, zazwyczaj grubość warstwy kokosowej nie przekracza 4 cm.

Rekomendowany przez nas materac kokosowy:

Sensillo Materac Kokos 120x60cm gr.5cm

 

Materac kokos – pianka

Materac składa się z dwóch warstw: maty kokosowej otulonej włókniną puszystą oraz warstwy pianki poliuretanowej. Grubość materaca nie przekracza zazwyczaj 8 cm.

Rekomendowane przez nas materace:

  

Materac kokos – pianka – kokos

Podstawowym tworzywem materaca jest pianka poliuretanowa oraz mata kokosowa występująca w dwóch warstwach. Grubość całkowita to ok. 8 cm. Można również wybrać materac z grubszą warstwą pianki 7 cm zamiast 5 i wówczas grubość całkowita będzie wynosić nawet ok. 11 cm.

Rekomendowane przez nas materace:

 

Materac pianka termoelastyczna – kokos

Ten model materaca składa się z czterech warstw: pianki termoelastyczne, dwóch warstw mat kokosowych otulonych włókniną oraz pianki poliuretanowej. Cała konstrukcja materaca usztywniana jest przez maty z włókien kokosowych, dlatego materac nie odkształca się. Natomiast pianka termoelastyczna / memory jest zaawansowanym rodzaj wkładu do materacy. Pod wpływem temperatury świetnie dopasowuje się do kształtu ciała niemowlaka. Dodatkowo posiada właściwości ortopedyczne oraz rehabilitacyjne. 

Rekomendowane przez nas materace:

Sensillo Materac Memory Pianka Termoelastyczna Kokos Aloe-Vera 120x60cm

 

Materac piankowy

Materac piankowy jest jednym z najtańszych materacy, jakie można kupić do łóżeczka niemowlaka. W całości składa się z pianki obszytej warstwą materiału. Ten rodzaj materaca sprawdzi się podczas podróży, jako wkład do łóżeczka turystycznego. Bardzo często taki materac jest składany, aby zapewnić pełną wygodę przenoszenia i przewożenia podczas podróży. Caretero Materacyk Skladany 120X60

Ciekawym rozwiązaniem, które możemy zobaczyć przy materacu Vitmat Active Baby 3D, jest połączenie atestowanych pianek o różnym stopniu twardości. Boki materaca wykonane są z pianki specjalnie wykonanej pod ciśnieniem, natomiast środek z wysoko elastycznej pianki. Dzięki temu materac nie zapada się, kiedy dziecko stawia swoje pierwsze kroki, a jednocześnie pozostaje bardzo elastyczny.

Vitmat Active Baby 3D Materac Piankowy 120x60

 

Materac lateksowo – kokosowy

Wykonany jest z jednej strony z kokosa, a z drugiej z lateksu. Dzięki temu posiada dwa stopnie twardości. Twarda strona z kokosem zalecana jest dzieciom od urodzenia do aż momentu raczkowania, siadania, potem należy odwrócić materac na stronę z lateksem, która jest średnio twarda.  Warstwa lateksowa wykonana jest z perforowanej płyty lateksowej, która posiada otwory wentylacyjnych w celu swobodnej cyrkulacji powietrza. Lateks jest  antybakteryjny, co sprawia, że nie rozwijają się w nim żadne bakterie czy grzyby. Dodatkowo dopasowuje się on do kształtu ciała oraz pozycji, jakie dziecko przybiera w czasie snu.

Rekomendowany przez nas materac:

Vitmat Baby Materac Lateksowo-Kokosowy Coco Baby Antyalergiczny

 

Materac lateksowy

W całości wykonany jest z lateksu, w którym umieszczone są otwory wentylacyjne umożliwiające cyrkulację powietrza. Ze względu na inowacyjność zastosowanych rozwiązań ten rodzaj materaca jest dość drogi.

Rekomendowany przez nas materac:

Vitmat Baby Materac Lateksowy Antyalergiczny 120x60

Komentarze do wpisu (1)

5 listopada 2018

Na pytanie jaki materac do spania dla mojego maluszka wybrać przed długi okres czasu nie mogłam znaleźć odpowiedzi. Jest to bardzo ważna decyzja i nie mogłam się zdecydować jaki kupić. Zdecydowałam się własnie na ten materac lateksowy z kokosem. Jak na razie jestem bardzo zadowolona, lekarz również podpisał się pod tym produktem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl