TEL: (33) 486 91 40   |   E-MAIL: SKLEP@ASPLANETA.PL

Puzzle 101 el. - 500 el.

Puzzle dla dzieci

Układając puzzle dla dzieci, dziecko gwarantuje sobie wspaniałą rozrywkę. Nie trzeba przedstawiać tej kategorii zabawek dla dzieci - niemal każdy z nas choć raz cieszył się momentem zabawy i rozrywki, jaką oferują puzzle. Puzzle to niezmiennie popularna zabawka, idealna na prezent z dowolnej okazji, a spędzanie czasu z dzieckiem przy układaniu ich to czysta przyjemność. Ta kultowa zabawka nie tylko pozytywnie wpływa na rozwój i naukę dziecka, ale także otwiera przed nim świat pełen obrazów znanych postaci i miejsc. W naszej ofercie znajdują się nie tylko puzzle 500 elementów, ale również zawierające mniejszą ilość części układanki.

Rozwijanie wyobraźni przestrzennej

Dopasowywanie elementów o określonych kształtach do większego wzoru jest znakomitym sposobem na rozwijanie wyobraźni i wprowadzenie do rozumienia symboli. Chociaż małe dzieci rozumieją, co to jest jabłko, to dopiero uczą się rozpoznawać kształt tego owocu i próbują dopasować go do konkretnej formy. Czy owoc jabłko i gruszka zmieszczą się w tym samym pustym obszarze na układance? Na ile się one od siebie różnią i co je łączy?

Dla dorosłych te kwestie są zazwyczaj jasne, ale dla małych dzieci stanowią one początek nauki obserwowania świata, dostrzegania różnic i podobieństw, rozpoznawania logicznych zależności, identyfikowania przyczyn i skutków.

Rozbudzanie ciekawości poznawczej

Dzieci są z natury ciekawe świata. Badają, co się wydarzy, gdy kopną piłkę lub uderzą łyżką w pokrywkę garnka. Eksperymentują, czy można złapać kota za ogon i czy można się bawić w ten sposób z mamą. Chcą dotykać, wąchać, smakować, próbować wspinać się i skakać. To wszystko wynika z ich wrodzonej ciekawości.

Układanki i puzzle dla dzieci stymulują to naturalne zainteresowanie światem, ale w sposób szczególny. Pokazują dzieciom, że istnieją formy zabawy, które mają określone reguły, a jednocześnie są fascynujące, satysfakcjonujące i poszerzają ich wiedzę. Puzzle dla dzieci to łagodne wprowadzenie do bardziej formalnego procesu nauki. Dziecko teraz sięga po układankę i cieszy się, że udało mu się poprawnie dopasować jej elementy. W przyszłości podobną radość może doświadczyć, układając zestawy zawierające większą ilość części takie jak puzzle 500 elementów czy rozwiązując skomplikowane zadania matematyczne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl