TEL: (33) 486 91 40   |   E-MAIL: SKLEP@ASPLANETA.PL

 

 

Pielęgnacja Piersi i Ciała

Pielęgnacja ciała kobiet w ciąży oraz po porodzie to szalenie istotna kwestia. Podczas karmienia piersią piersi oraz sutki są stale podrażnione, przez co młoda mama może odczuwać dyskomfort. Odpowiednia pielęgnacja ciała pozwala nie tylko uniknąć lub złagodzić ból piersi, ale także zredukować widoczność rozstępów w okolicy brzucha.

Pielęgnacja ciała mam

Zarówno przez cały okres ciąży, jak i połogu, pielęgnacja ciała odgrywa kluczową rolę. Warto sięgać przede wszystkim po odżywcze balsamy przeciw rozstępom oraz olejki do pielęgnacji krocza, które podczas porodu i po nim będzie ekstremalnie wrażliwą strefą. Dobrym pomysłem będzie też stosowanie maści z lanoliną, która działa łagodząco i regenerująco. Jeśli chodzi o balsamy przeciw rozstępom, warto stosować je od początku ciąży - tylko w ten sposób można zapobiec powstawaniu dużych rozstępów.
Warto także stosować łagodny płyn do higieny intymnej oraz specjalne urządzenie do podmywania się po porodzie. Dzięki temu możliwe będzie zachowanie prawidłowej higieny.

Pielęgnacja biustu podczas karmienia piersią

Piersi, a w szczególności brodawki sutkowe, mogą być bardzo podrażnione w okresie karmienia. Podstawą jest więc stosowanie wkładek laktacyjnych oraz specjalnych chłodzących okładów czy kompresów hydrożelowych, które szybko przynoszą ulgę. Warto sięgać także po wspomnianą wcześniej maść z lanoliną, a także silikonowe nakładki na brodawki, które zabezpieczą brodawki przed ocieraniem o materiał bielizny czy ubrań.
Wkładki laktacyjne dostępne są w różnych kolorach i wielu grubościach, aby maksymalnie dostosować się do kobiecych potrzeb. Istnieją także w wersji na noc.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl