TEL: (33) 486 91 40   |   E-MAIL: SKLEP@ASPLANETA.PL

Nożyczki

Nożyczki do paznokci dla niemowląt to jeden z obowiązkowych elementów wyprawki dziecka. Warto jednak pamiętać o tym, że ze względu na delikatną płytkę malucha i ryzyko jego zranienia produkt ten musi być odpowiednio dobrany do jego potrzeb - absolutnie nie powinien przypominać tych akcesoriów, które do obcinania paznokci wykorzystywane są przez osoby dorosłe.

Nożyczki do paznokci dla niemowląt

W naszej ofercie znajdziesz nożyczki przeznaczone do obcinania delikatnych paznokci niemowląt. Nożyczki te umożliwiają bezpieczne obcinanie malutkich paznokci dziecka. Nożyczki mają specjalnie zaokrąglone i wygięte krawędzie, które chronią przed ewentualnym bolesnym ukłuciem. W naszej ofercie nożyczki występują w wielu wariantach kolorów. Posiadamy również cążki, które mają specjalnie zaprojektowany kształt tak aby były łatwe w utrzymaniu oraz zapewniały bardziej precyzyjne użycie.

Obcinanie paznokci u niemowlęcia - co warto wiedzieć?

Zarówno skóra, jak i paznokcie u niemowląt są jeszcze bardzo delikatne, a co za rym idzie podatne na podrażnienia. Dodatkowo takie maluchy są dość ruchliwe, więc obcinanie paznokci może być dość problematyczne, a ryzyko skaleczenia dość spore. Z tego też względu należy wybierać odpowiednie nożyczki do paznokci u niemowląt, które nie tylko pozwolą na skrócenie paznokci u maluchów, ale również będą dla nich całkowicie bezpieczne i nie spowodują uszkodzenia skóry, nawet jeżeli w czasie zabiegu dziecko się poruszy.
Pierwszy raz należy obciąć dziecku paznokcie po około 2-4 tygodniach od urodzenia. Przy tym trzeba zastosować specjalne nożyczki do obcinania paznokci dla niemowląt. Najlepszym momentem na zabieg jest czas snu malucha. Wówczas paznokcie należy obcinać delikatnie, aby go nie obudzić.

Dzieciom należy obcinać paznokcie u rąk na półokrągło, natomiast na stopach należy obcinać je na prosto.

Nożyczki do obcinania paznokci dla niemowląt - jakie będą najlepsze?

Nożyczki do paznokci u niemowląt są niezbędne, alby możliwe było utrzymanie higieny dłoni i zadbanie o bezpieczeństwo dziecka. Zbyt długie paznokcie mogą sprawić, że maluch nieświadomie boleśnie się podrapie.

Nożyczki do paznokci dla niemowląt powinny być wykonane z wysokiej jakości materiału. W tym przypadku zdecydowanie najlepiej będzie się sprawdzała stal nierdzewna. Dla wygody opiekuna powinny mieć dobrze wyprofilowaną rączkę. Bardzo ważne w przypadku tego typu akcesoriów są także zaokrąglone końce. Dzięki nim ryzyko skaleczenia dziecka, nawet jeżeli w czasie obcinania będzie się poruszało, jest naprawdę niewielkie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl