TEL: (33) 486 91 40   |   E-MAIL: SKLEP@ASPLANETA.PL

Sztućce

Idealne sztućce dla twojego dziecka

Młodzi rodzice chcą dla swoich pociech wszystkiego, co najlepsze. Jeśli zwracasz uwagę na każdy element otoczenia dziecka, to nawet tak prosta rzecz, jak sztućce nie jest oczywista. Zwykła metalowa łyżeczka do herbaty nie jest najlepszym rozwiązaniem. Jest zimna, niezbyt przyjemna w dotyku i może sprawiać dyskomfort podczas ząbkowania.

Sztućce dla małych dzieci są zaprojektowane specjalnie dla nich. Ułatwiają najmłodszym samodzielne jedzenie i rozwijają ich zdolności manualne. Są one zwykle mniejsze niż dla dorosłych i wykonane z bezpiecznych materiałów, takich jak plastik lub silikon. Kształty uchwytów są charakterystyczne, dostosowane do malutkich rączek. Nauka chwytania i posługiwania się łyżeczką to na początku głównie zabawa – więcej jest machania i stukania łyżeczką niż jedzenia. Dlatego zestawy sztućców dla dzieci nieraz mają miłe, pastelowe kolory oraz wypustki do stymulacji zmysłu dotyku. Jednym z rodzajów sztućców dla dzieci są sztućce z miękkim uchwytem, które ułatwiają trzymanie i kontrolowanie narzędzia. Często mają one również specjalnie zaprojektowane końcówki, które pomagają dzieciom lepiej nabierać i kontrolować jedzenie.

Dzieci uczą się świata z niezrównaną ciekawością. Naśladują więc rodziców w posługiwaniu się łyżką czy widelcem. Aby przy okazji zbudować zdrowe nawyki żywieniowe, sztućce dla małych dzieci powinny być dla nich atrakcyjne i wygodne. Dlatego zestawy sztućców dla dzieci mają niepowtarzalne kształty i kolory przyciągające dla dzieci, co zachęca je do korzystania z nich podczas jedzenia.

 

Jakie sztućce wybrać dla dziecka?

Sztućce dla dzieci powinny być wykonane z bezpiecznych materiałów, które nie zawierają szkodliwych substancji, takich jak ftalany czy BPA. Mogą mieć miękkie uchwyty, specjalnie zaprojektowane końcówki oraz niepowtarzalne kształty i kolory, które przyciągają dzieci. Dzięki temu dzieci są bardziej skłonne do korzystania z nich podczas jedzenia, co pomaga im rozwijać zdolności manualne i przyzwyczaja je do samodzielnego jedzenia. Dla nieco starszych dzieci wybierz sztućce metalowe i przede wszystkim pamiętaj, że wszystkie sztućce to tylko pomoc i zachęta. Wmuszanie w dziecko posiłków to zawsze kiepski pomysł.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl