TEL: (33) 486 91 40   |   E-MAIL: SKLEP@ASPLANETA.PL

Suszarki

Narodziny dziecka to nieopisana radość. Z drugiej strony jest to dodatkowa ilość obowiązków, nieprzespane noce oraz podświadomy niepokój o zdrowie i prawidłowy rozwój maluszka. Na rynku pojawia się coraz więcej gadżetów, które pomagają świeżo upieczonym rodzicom w opiece nad noworodkiem. Jednym z nich są suszarki do butelek i smoczków.

Butelki i smoczki uroczego malucha muszą być często i dokładnie myte oraz wyparzane bowiem bakterie znajdujące się na nich mogą być bardzo poważnym zagrożeniem dla rozwijającego się organizmu. Wycieranie mokrych butelek ręcznikiem papierowym lub bawełnianą ściereczką może skutkować pozostawianiem nieprzyjemnych małych kłaczków, które trafiają do buzi małego dziecka. Jak temu zaradzić? Właściwa suszarka do smoczków i butelek może rozwiązać wszystkie problemy.

Higiena i bezpieczeństwo Twojego dziecka zależy od Ciebie

Dokładne wyparzanie oraz mycie smoczków i butelek jest bardzo ważne w kwestii zachowania higieny i bezpieczeństwa twojego dziecka. Pamiętaj, że masz pod swoimi skrzydłami małą istotę, która sama nie jest w stanie poradzić sobie z codziennym życiem. Dlatego tak istotna jest twoja odpowiedzialność. Zdrowie małego dziecka jest zagrożone przez bakterie, znajdujące się na przedmiotach codziennego użytku. Suszarka do butelek niemowlęcych pomaga zachować odpowiednią higienę oraz w łatwy sposób zadbać o zdrowie maluszka.

Badania przeprowadzone przez naukowców wykazały, że zlew kuchenny jest miejscem, w którym gromadzi się najwięcej bakterii. Suszarki kuchenne znajdują się zaraz na podium. Panująca w tych miejscach wilgoć przyśpiesza rozwój bakterii. Chcąc właściwie zadbać o swoją pociechę, suszarka do butelek do karmienia będzie najlepszym wyborem.

Prawidłowa pielęgnacja butelek i smoczków to właściwy rozwój Twojego dziecka

Jak wyżej wspomnieliśmy właściwa pielęgnacja smoczków i butelek do karmienia, to jedno z najlepszych prewencyjnych rozwiązań mające wpływ na bezpieczeństwo noworodka.

W kwestii higieny naczyń najmłodszych trzeba pamiętać o kilku podstawowych kwestiach.

Dokładnie i częste mycie butelek i smoczków

Do mycia butelek i smoczków najlepiej używać specjalnego płynu. Mycie należy wykonać ręcznie, chyba że producent przedmiotów jasno wskazał, że można je myć w zmywarce. Bardzo ważne jest dokładnie umycie butelki, aby nie pozostały w niej resztki pokarmu.

Dokładna sterylizacja

Oprócz prawidłowego mycia niezwykle ważna jest sterylizacja. Dzięki niej nie dopuszczamy do rozwoju bakterii, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia noworodka. Sterylizowanie zarówno butelek, jak i smoczków zaleca się do 6 miesięcy życia dziecka.

Odpowiednie suszenie

Odpowiednie suszenie jest kluczem do sukcesu. Po dokładnym umyciu i wysterylizowaniu smoczków oraz butelek warto skorzystać z profesjonalnego narzędzia służącego do ich suszenia. Suszarki do butelek i smoczków sprawdzą się w tej roli idealnie.

Jeśli kompletujesz wyprawkę dla Twojego dziecka, nie zapomnij o odpowiednich narzędziach, które mają ogromny wpływ nie tylko na jego rozwój, ale również twój spokój!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl