TEL: (33) 486 91 40   |   E-MAIL: SKLEP@ASPLANETA.PL

Szczotki Grzebienie Gumki Do Włosów

Sanity Cicho Wsza Wyczeska Grzebień Do Włosów Sanity Cicho Wsza Wyczeska Grzebień Do Włosów
Producent: Sanity
Cena:

49,99 zł

zobacz więcej

Szczotki i grzebienie dla niemowląt

W czasie każdej kąpieli rodzice myją nie tylko ciało, ale również główkę swojej pociechy. Wśród niezbędnych akcesoriów do dbania o włosy dziecka, znajdzie się na pewno odpowiedni szampon oraz szczotka z miękkim włosiem. Nie bez przyczyny tworzone są specjalne artykuły do rozczesywania włosków małych dzieci - szczotka albo grzebień dla dorosłych bezwzględnie się tutaj nie sprawdzą. Dlatego w wyprawce powinny się znaleźć szczotka i grzebień dla niemowląt.

Szczotka do włosów dla niemowląt - dlaczego warto jej używać?

Szczotkowanie włosów u niemowlęcia jest istotne, gdyż pozwala na utrzymanie ich w odpowiednim stanie i zapobiega powstaniu niechcianych kołtunów. Dobrze dobrana szczotka z miękkim włosiem pozwoli na rozprowadzenie naturalnych olejów z głowy na całej długości kosmyków, co pozwoli zachować je błyszczące i miękkie. Szczotkowanie pomaga też w usuwaniu martwych komórek skóry i zanieczyszczeń z włosów, co ma wpływ na polepszenie ich wyglądu. Ponadto szczotka do włosów dla niemowląt umożliwia wykonywanie masażu skóry głowy pomagającego w rozwoju mieszków włosowych i stymulacji krążenia krwi w tych okolicach.

Szczotka i grzebień dla niemowląt

Grzebienie dla niemowląt są akcesoriami przeznaczonymi do pielęgnowania cienkich i delikatnych włosów dziecka. Wykonuje się je z tworzyw sztucznych i w przeciwieństwie do szczotek z włosiem, można z ich pomocą rozczesać dłuższe włoski.

Jeśli chodzi o szczotki dla niemowląt, to dostępne są różne ich rodzaje, zależnie od rodzaju, długości i specjalnych potrzeb włosów. Drewniana szczotka do włosów dla niemowląt z naturalnym włosiem będzie odpowiednia dla delikatnych i cienkich kosmyków. Te z syntetycznym włosiem są dobre dla włosów kręconych i gęstych.

Drewniana szczotka do włosów dla niemowląt wyróżnia się bardzo miękkim włosiem i służy przede wszystkim do wyczesywania martwej skóry, także w przebiegu typowej dla małych dzieci ciemieniuchy. Istotne jest, żeby szczotka z przeznaczeniem dla niemowląt miała właściwy kształt i rozmiar, aby możliwe było łatwe manewrowanie i dotarcie do każdej części głowy. Tak samo ważne jest łatwe utrzymanie w czystości i możliwość dezynfekcji.

Dzięki szczotce do włosów dla niemowląt budowana jest też pozytywna relacja z maluchem. Dobrze zatem, aby takie akcesorium do wyprawki miało ciekawy kolor i nadruki odpowiednie dla małych dzieci. Fryzurę będzie można ułożyć znacznie łatwiej, jeśli wybierzemy szczotkę do włosów dla niemowlęcia wykonaną z włosia dzika, które nie elektryzuje kosmyków, dzięki czemu łatwiej się nimi manipuluje, nawet od razu po umyciu i wysuszeniu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl