TEL: (33) 486 91 40   |   E-MAIL: SKLEP@ASPLANETA.PL

Powyżej 0m

Kubeczki czy bidony dla niemowląt to jedne z pierwszych praktycznych sprzętów, których używa nowo narodzony. Przechodzenie z mleka matki na herbatki, soczki czy wodę to ważna nauka. Chwytanie za kubek i piecie z niego nie jest takie łatwe, to zdolności manualne jak wiele innych i wymagają wprawy. Dorosłym wydają się bardzo proste, bo nauczyli się ich w pierwszych miesiącach życia. Dlatego AsPlaneta oferuje kubki dla niemowląt już od trzeciego miesiąca życia.

 

Kubeczki i bidony dla niemowląt – dostosowane dla najmłodszych

Oczywiście można poić dziecko ze zwyczajnego, niedużego kubka. Ale nie są to sprzęty dostosowane do najmłodszych rączek i buzi. Szklane są zbyt ciężkie, plastikowe miewają nieprzyjemnie ostre krawędzie, z obydwu łatwo się rozlewa – zwłaszcza gdy dziecko uczy się samodzielnego trzymania. Tymczasem specjalne kubki dla niemowląt są tak ukształtowane, aby picie z nich przypominało trochę odruch ssania piersi – ułatwia to naukę picia. Typowym zabiegiem jest umieszczanie dwóch uchwytów (nie uch) po przeciwnych stronach. Dotyczy to zarówno kubków, jak i bidonów i znacznie ułatwia manewrowanie niewprawnymi rączkami.

Bidony niekapki są szczególnie przydatne dla rodziców, którzy chcą choć troszeczkę oszczędzić nieustanne przy dziecku sprzątanie. Zamontowane w nich ustniki i rureczki zapobiegają rozlewaniu płynu dzięki małym mechanizmom, przypominającym zawory.

 

Kubki dla niemowląt – kolorowe, bezpieczne i wygodne dla dziecka i rodzica

Prezentowane naczynka są wygodne zarówno dla pojenia, jak i nauki samodzielnego picia. Na przykład charakterystyczne skośne kubki pomagają poić w pozycji półleżącej i dają samemu dziecku trochę kontroli – w nich lepiej widzi, co i ile jest w środku. Bidony dla niemowląt mają ergonomiczne kształty, dostosowane specjalnie do najmłodszych. To praktyczny zakup na wszelkich wycieczkach czy spacerach. Nigdy nie wiadomo, kiedy dziecku nagle zachce się pić, a wtedy lepiej mieć na podorędziu pełny bidon. Pastelowe kolory i bajkowe, miłe dla oka wzory stanowią dodatkową zachętę do picia. Wszystko, aby zachęcić dziecko do nauki właściwych nawyków regularnego picia zdrowych napojów. Dla rodziców tradycjonalistów są dostępne modele w wersjach różowej i niebieskiej dla dziewczynek i chłopców. Pamiętajmy, aby nie przymuszać dzieci do niczego – efekt bywa odwrotny do zamierzonego.

Bidony i kubeczki spełniają odpowiednie normy, są pozbawione szkodliwych substancji takich, jak ftalany i BPA. Ich tworzywa są delikatnie miękkie, miłe w dotyku. Dziecku trudno jest przypadkowo zrobić sobie nimi krzywdę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl