TEL: (33) 486 91 40   |   E-MAIL: SKLEP@ASPLANETA.PL

Smoczki Do Butelek

Nuk Fc+ Lateksowy Smoczek Do Butelki 0m+ S 2szt Nuk Fc+ Lateksowy Smoczek Do Butelki 0m+ S 2szt
Producent: Nuk
Cena:

20,98 zł

zobacz więcej

Karmienie piersią jest uważane za najlepszy sposób karmienia dziecka, ale przychodzi jednak taki moment, kiedy młoda mama musi zmierzyć się z kwestią wyboru butelki i smoczka do karmienia dziecka.

Dobrze dobrany smoczek to bardzo ważna rzecz w rozwoju dziecka. Wybierając smoczek z naszej bogatej oferty, należy zwrócić uwagę na następujące parametry: kształt smoczka, materiał, z którego wykonany jest smoczek, rozmiar smoczka, bezpieczeństwo i sterylizację smoczka. Ponadto należy pamiętać:

 • Smoczek powinien być odpowiedni dla dziecka pod względem miękkości, rozmiaru i elastyczności. Smoczki do butelki nuk z naszej oferty spełniają wszelkie wskazane normy.

 • Wiele smoczków dokładnie naśladuje proces karmienia piersią dzięki swojej anatomicznej budowie tak jak smoczek do butelki chicco i smoczki do butelek lovi.

 • Dobry smoczek dba o zgryz i rozwój aparatu mowy dziecka tak jak znajdujące się w naszej ofercie smoczki do butelek medela.

Wybór smoczka będzie zależał przede wszystkim od wyboru formuły karmienia lub charakteru karmienia. Należy zrozumieć, do czego będzie używany ten lub inny smoczek, do żywienia mlekiem, sokami lub innymi dodatkowymi produktami.

Materiały, z jakich wykonane są smoczki

Oferowane przez nas smoczki do butelek wykonane są z:

 • lateksu

 • silikonu

Lateks jest zalecany dla noworodków lub małych dzieci, którym zęby jeszcze nie zaczęły rosnąć. Miękki materiał pozwoli dziecku na mniejszy wysiłek w czasie przyjmowania mieszanki. Lateksowe smoczki do butelek chicco oraz lateksowy smoczek do butelki canpol doskonale sprawdzą się przy podawaniu posiłków o niższych temperaturach.

Silikon jest twardszym materiałem, dlatego świetnie nadaje się do karmienia mieszanego. Sztywność takiego smoczka pobudza dziecko do wysiłku. Silikonowe smoczki do butelek canpol i smoczek do butelki nuk są również zalecane dla niemowląt karmionych mieszanką od trzeciego miesiąca życia. Silikonowy smoczek jest odporny na wysoką temperaturę, dzięki czemu łatwo go zdezynfekować. Nie traci kształtu i posłuży znacznie dłużej niż smoczek z lateksu. Kolejną zaletą tego materiału jest to, że nie powoduje alergii.

Każdy smoczek, wykonany z dowolnego materiału należy wymienić w określonym czasie:

 • W przypadku silikonu zmiana powinna następować raz w miesiącu

 • W przypadku lateksu raz na dwa, do trzech tygodni.

Pamiętajmy także, że w chwili gdy smoczek, ma jakiekolwiek uszkodzenia, wymaga natychmiastowej wymiany, ponieważ w takim przypadku objętość i prędkość podawanego pokarmu może wzrosną, a to prowadzić może do zadławienia.

Wielkość otworu smoczków

Wybierając smoczek z naszej bogatej oferty, należy zwrócić uwagę na średnicę otworu, ponieważ od tego zależy prędkość, z jaką będzie przepływać pokarm. Nieodpowiedni rozmiar otworu spowoduje dyskomfort i trudności podczas ssania. Intensywność, z jaką mieszanka powinna przepływać, zależy od aktywności dziecka i czasu trwania karmienia. Dlatego konieczne jest dobranie smoczka do wieku dziecka, jego apetytu i gęstości pokarmu.

W żadnym wypadku jedzenie nie powinno wypływać z samej butelki. Ponieważ konieczne jest, aby dziecko poświęciło swoją energię na zdobywanie pożywienia. Najczęściej pierwszy sutek dziecka ma tylko jedną małą dziurkę. Oferowany przez nas smoczek do butelki medela i smoczek do butelki lovi pobudzą aktywność i zachęcą dziecko do takiego samego wysiłku jak przy karmieniu matki. Należy zauważyć jednocześnie, że różne mieszanki mogą wymagać specjalnej średnicy. I tak dla przykładu formuły antyrefluksowe zawierają zagęszczacze, dlatego wielkość otworów dla takich mieszanek musi być znacznie większa niż dla konwencjonalnych.

 • Kolejnym ważnym kryterium jest lokalizacja otworu. Musisz zwrócić na to uwagę. Ponieważ w przypadku nieprawidłowego ułożenia dziecko może się zakrztusić.

Niektóre rodzaje smoczków posiadają dodatkowe otwory tzw. techniczne, które zapobiegają możliwości sklejania się podczas karmienia.

Przybliżone dopasowanie wieku i przepływu

 • Od 0 do 1 miesiąca - dla noworodków. Minimalna prędkość, najczęściej jeden otwór umieszczony z boku

 • 1 do 3 miesięcy - 2 dziurki, wolny wypływ

 • 3 do 6 miesięcy - 3 dołki, prędkość jest nadal niska

 • Od miesięcy - 4 otwory, szybki przepływ, smoczek przeznaczony do gęstej mieszanki

 • Istnieją również modele z możliwością regulacji prędkości, mogą być używane dla dzieci od trzeciego miesiąca życia.

Dla prawidłowego doboru smoczka bardzo ważne jest zaoferowanie dziecku kilku opcji z naszej oferty, takich jak smoczki do butelki lovi lub smoczki do butelek nuk, a następnie ocena jego aktywności podczas karmienia i samopoczucia po jedzeniu. Jeśli dziecko jest niespokojne i niewygodne po karmieniu, powinno to być sygnałem do wymiany smoczka na inny model.

Smoczki dopasowane do butelek

Należy pamiętać, że różni producenci butelek wytwarzają różne kształty butelek. Dlatego smoczek jednego producenta może nie pasować do butelki innego. Ponadto smoczek przeznaczony do butelek z szeroką szyjką nie będzie pasował do butelek z wąską szyjką.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl