TEL: (33) 486 91 40   |   E-MAIL: SKLEP@ASPLANETA.PL

Joga - ćwiczenia dla wszystkich 0
Joga - ćwiczenia dla wszystkich

Joga, zdobywająca coraz większą popularność w Polsce, to rewelacyjny sposób na relaks, poprawę kondycji fizycznej oraz, co podkreślają specjaliści, rozwój duchowy i poprawę jakości życia. Ten rodzaj aktywności dostępny jest dla każdego, niezależnie od wieku czy płci. Nie wymaga zakupienia zestawu specjalistycznych przyrządów i drogiej odzieży sportowej, a ćwiczenia wykonywać można tak w klubie, jak i samodzielnie w domu.

 

 

 

Joga dla początkujących

Rozpoczynając przygodę z jogą, warto poznać podstawowe zasady dotyczące wykonywania ćwiczeń, prawidłowego oddychania, medytacji i relaksacji. Dla skuteczności treningu jogi szczególne znaczenie ma dokładne odtworzenie poszczególnych pozycji (asan) i ich właściwa kolejność, co zapewnia odpowiednie rozciągnięcie i rozluźnione mięśni, a rezultacie dostarcza Ci nieporównywalnego z niczym innym relaksu.
Początkujący adepci skorzystać mogą z wiedzy i doświadczenia nauczycieli w specjalnych szkołach jogi. Inna możliwość to próba samodzielnego wykonywania ćwiczeń na podstawie wcześniej zdobytych informacji. Na polskim rynku ukazało się do tej pory wiele publikacji dotyczących jogi. Z pomocą mogą przyjść tutaj również liczne strony internetowe, gdzie znaleźć można filmy instruktażowe i przydatne wskazówki.

 

 

Mata do ćwiczeń 

Jedynym przyrządem niezbędnym do praktykowania jogi jest mata, ułatwiająca wykonywanie kolejnych asan i oczywiście zapewniająca wygodę. Warto wybrać trwałą matę cechującą się możliwie najlepszymi parametrach antypoślizgowych, doskonale absorbującą siłę uderzeń i nacisk. Dzięki właściwie dobranej macie do jogi unikniemy kontuzji, a ćwiczenia staną się jeszcze przyjemniejsze niż zwykle.

 

 

Mata do Jogi Sissel Joga Mat

 

 

Mata Do Jogi Sissel Pilates Yoga Mat

 

 

Korzyści płynące z ćwiczeń

Ćwiczenie jogi zapewnia doskonałe odprężenie, pozwala pozbyć się napięcia i zapomnieć o codziennym stresie. Regularne ćwiczenia wzmacniają kondycję i poprawiają jakość życia, ale są także polecanym środkiem leczniczym, zapobiegającym wielu chorobom cywilizacyjnym oraz psychosomatycznym, takim jak: bóle pleców, głowy, bóle reumatycznym, nadciśnienie, cukrzyca, zaburzenia pracy jelit, depresja; pomagają również w walce z otyłością.
Zatem: wykorzystaj chwile z jogą dla siebie – dla swojego zdrowia i dobrego samopoczucia!

 

--  

O autorze

Tomasz Adamczyk, mgr fizjoterapii ze specjalizacją w dziedzinie odnowy biologicznej i masażu.

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Menedżer sportu i turystyki, instruktor rekreacji specjalizujący się w nordic walkingu, joggingu, snowboardzie oraz kinezygerontoprofilaktyce (rekreacja ruchowa seniorów). Doradca w dziedzinie suplementacji diety w sporcie i rekreacji.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl