TEL: (33) 486 91 40   |   E-MAIL: SKLEP@ASPLANETA.PL

Aspiratory Do Nosa

Thermobaby Aspirator Do Nosa Gruszka 5115 Thermobaby Aspirator Do Nosa Gruszka 5115
Producent: Thermobaby
Cena:

9,89 zł

zobacz więcej
Neno Siateczkowy Nebulizator Neno Bene 2540 Neno Siateczkowy Nebulizator Neno Bene 2540
Producent: Neno
Cena:

139,89 zł

zobacz więcej

Nieżyt nosa, potocznie nazywany katarem, to częsta dolegliwość, która nierzadko towarzyszy przeziębieniu i grypie. Dotyka on również najmłodszych. Niestety małe dzieci nie są jeszcze w stanie samodzielnie pozbyć się wydzieliny, co utrudnia im oddychanie, picie, jedzenie i spokojny sen. Ponadto zalegający w drogach oddechowych śluz może prowadzić do powikłań zdrowotnych, takich jak zapalenie zatok przynosowych czy zapalenie ucha środkowego. Z tego powodu stworzono elektroniczne aspiratory do nosa, służące do oczyszczania wydzieliny kataralnej z małych nosków. W naszej ofercie znajdziesz szeroką gamę elektrycznych i tradycyjnych aspiratorów.

Elektroniczny aspirator do nosa — do czego służy?

Jaki jest najlepszy sposób na oczyszczenie wydzieliny z nosa dziecka? To pytanie zadaje sobie wielu rodziców. Przez wiele lat najpopularniejszym akcesorium do tego celu była tzw. gruszka. Wykonany z gumy, wygodny i łatwy w użyciu produkt jest wyposażony w otwór znajdujący się na końcówce, którą umieszcza się w nosie. Choć wielu rodziców do dziś decyduje się na wykorzystanie gruszek przy dziecięcym katarze, to można zauważyć znaczący spadek ich popularności. Odsysanie głębszego śluzu tym sposobem może być skomplikowane ze względu na niskie ssanie, a co za tym idzie — trwa ono dłużej i powoduje niepokój u dziecka. Wadą gruszek jest ich struktura, która utrudnia utrzymanie higieny akcesoriów. Ponadto niewłaściwe użycie tego przedmiotu może również spowodować uszkodzenie błony śluzowej nosa u dzieci.
Z tych powodów coraz więcej rodziców decyduje się na zakup aspiratora do nosa. Ich zadaniem jest usunięcie z nosa zalegającej wydzieliny katarowej, a tym samym przywrócenie swobodnego oddychania dziecka.

Aspirator do noska dla niemowląt — jak go używać?

Aspirator do noska niemowlaka nie ma skomplikowanej budowy. Tradycyjne akcesoria zazwyczaj składają się z kilku elementów takich jak rurka, ustnik oraz końcówka, którą umieszcza się w nosie dziecka. Pamiętaj o tym, aby zawsze używać aspiratora zgodnie z instrukcją użycia znajdującą się na opakowaniu lub ulotce dołączonej do produktu. W większości przypadków wystarczy umieścić ustnik w ustach, a koniec nasadki włożyć do nozdrza dziecka. Wówczas trzeba delikatnie wciągnąć powietrze, co powoduje gromadzenie się wydzieliny w zbiorniku aspiracyjnym. Całą czynność należy powtórzyć w obu nozdrzach. W zależności od rodzaju nasadki po aspiracji zanieczyszczoną końcówkę wyrzuca się lub parzy we wrzątku. Bardzo ważne jest właściwe utrzymywanie higieny przedmiotów. Oprócz aspiratorów do nosa z końcówkami dostępne są również modele, które można podłączyć do dowolnego odkurzacza domowego. Aspirator do noska do odkurzacza to duże ułatwienie dla każdego rodzica.

Oszczędność czasu i bezpieczeństwo — aspirator elektryczny do noska

Alternatywą dla tradycyjnych akcesoriów do usuwania kataru jest elektryczny aspirator do nosa. Tego typu urządzenie precyzyjnie oczyszcza nos, nie wymagając od rodziców wdychania zakażonego powietrza. Usuwanie wydzielin za pomocą tego aspiratora jest szybkie i łatwe. Ponadto konstrukcja urządzenia jest tak przemyślana, że można z łatwością zachować higienę. Niektóre modele elektrycznych aspiratorów do nosa są wyposażone w funkcję odtwarzania muzyki, która pomaga odwrócić uwagę dziecka od wykonywanego zabiegu. Inne mają kształty przyjazne dla dzieci – na przykład przypominają zwierzęta. Dzięki takiemu rozwiązaniu czyszczenie nosa może stać się bardziej komfortowe – zarówno dla maluszka, jak i jego rodziców.

Z naszej strony najbardziej polecamy ten typ aspiratora. Ma on ogromną przewagę nad innymi typami urządzeń, a wśród jego zalet można wyróżnić:

  • cichą pracę,

  • szybkie i bezpieczne usuwanie wydzieliny,

  • zapewnienie odpowiedniej higieny dróg oddechowych,

  • łatwość utrzymania w czystości,

  • brak wymiennych filtrów,

  • atrakcyjny kształt oraz możliwość puszczania wesołych melodii.

Tradycyjna gruszka czy aspirator elektryczny?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na postawione pytanie. Wybór odpowiedniego modelu zależy od osobistych preferencji rodziców. Porównując dostępne na rynku rodzaje sprzętu, najskuteczniejsze pod względem skuteczności są aspiratory elektryczne oraz aspiratory podłączone do odkurzaczy. Będą też bardziej higieniczne i łatwiejsze do utrzymania w czystości. Wśród rodziców z pewnością znajdą się jednak zwolennicy tradycyjnej gruszki do nosa stosowanej od pokoleń czy ręcznego aspiratora do nosa jako pierwszego następcy gruszki.

Aby ocenić skuteczność aspiratora, warto wypróbować co najmniej dwa rodzaje, obserwując reakcję dziecka. W końcu najważniejszy w tym momencie jest jego komfort i bezpieczeństwo.

Aspirator do noska na katarek na AsPlaneta.pl

W naszej ofercie znajdą Państwo wiele aspiratorów dla najmłodszych. Zapewniamy, że każdy z nich spełnia najwyższe wymagania co do jakości. Doskonale wiemy, jak ważne jest zdrowie i bezpieczeństwo każdego dziecka, dlatego też wszystkie dziecięce akcesoria mają niezbędne certyfikaty i atesty. W razie jakichkolwiek wątpliwości — z chęcią odpowiadamy na pytania i jesteśmy do Państwa dyspozycji przez 5 dni w tygodniu!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl