TEL: (33) 486 91 40   |   E-MAIL: SKLEP@ASPLANETA.PL

Kolka u noworodka – akcesoria, które pomogą radzić sobie z problemem 2
Kolka u noworodka – akcesoria, które pomogą radzić sobie z problemem

Kolka u noworodka – akcesoria, które pomogą radzić sobie z problemem

Przyjście na świat dziecka to mnóstwo radości, ale również konieczność radzenia sobie z nowymi wyzwaniami i problemami. Często zdarza się, że noworodek przez niedojrzały układ pokarmowy boryka się z uciążliwym bólem brzuszka. Kolki potrafią być prawdziwym utrapieniem, dlatego warto szukać najskuteczniejszych sposób na uśmierzenie dolegliwości bólowych. Poniżej lista przydatnych akcesorii, które pomogą rozprawić się z problemem.


Biały szum

Sprawdzonym sposobem, który pozwala uspokoić i uśpić dziecko jest puszczanie jednostajnych dźwięków. Doskonałym sposobem może okazać się szum suszarki czy kuchennego wentylatora. Specjaliści twierdzą, że biały szum przypomina noworodkowi warunki, jakie panowały w brzuchu mamy. Dodatkowo szum maskuje inne dźwięki z otoczenia, które mogłyby działać na dziecko drażniąco. Trudno jednak za każdym atakiem kolki włączać suszarkę, która nie tylko przecież zużywa energię, ale dostarcza dodatkowego ciepła do pomieszczenia. Wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców, producenci stworzyli serię zabawek, które nie tylko są idealnymi przytulankami, ale świetnym gadżetem emitującym biały szum.

 

POLECANE ZABAWKI EMITUJĄCE BIAŁY SZUM


1. Miś Szumiący z czujnikiem Snu

Szumiś maskotka działa na baterie i wydaje aż 5 rodzajów szumu: dwa dźwięki suszarki, odgłos wód płodowych z biciem serca, fal morskich oraz padającego deszczu. Urządzenie po określonym czasie (60 minutach) zaczyna się stopniowo wyciszać i samo się wyłącza, żeby nie wybudzić śpiącego dziecka. Szumiące maskotki są bezpieczne od dzieci już od pierwszego dnia życia dziecka. Nie tylko koją płacz maluszka, ale są idealną przytulanką.

 

 

 

 

 


2. Whisbear Miś Szumiący

Whisbear niczym się nie różni od zwykłego misia, oprócz tego, że posiada serce. Jak producent to określił, niebijące a szumiące serce, które uspokoi i utuli do snu rozdrażnionego maluszka. Jego idealny kształt sprawia, że dziecko z łatwością przytuli misia, a możliwość zamontowania w łapki magnesów pozwoli na przenoszenie go i przewieszanie praktycznie wszędzie.

 

 

 

 

 

 


Małpka Myla3. Małpka Myla
Mimo że nie posiada funkcji przytulanki, może być wykorzystywana jako delikatna lampka w pokoju dziecka. Skutecznie też uspokoi maluszka jedną z pięciu spokojnych kołysanek lub dźwięków szumopodobnych. Małpka Myla w przeciwieństwie od większości zabawek działa na baterie akumulatorki z możliwością wielokrotnego ładowania. Posiada czujnik snu i wyłącza się automatycznie po 60 minutach.

 

 

 

   

Ciepłe okłady

Niektórym dzieciom w czasie napadów kolki pomaga masowanie brzuszka i ciepłe okłady. Jednym ze sposobów jest prasownie tetrowych pieluch i ogrzewanie nimi bolesnego miejsca. Niestety jest to dość męczące i trudne, zwłaszcza gdy maluszek płacze. Idealnie w takiej sytuacji sprawdzają się dziecięce termoforki.

 

POLECANE TERMOFORKI


1. Bocioland Termofor Z Pestek Wiśni

Termofor z pestek wiśni

Termofor z pestkami wiśni służy do schładzania lub rozgrzewania miejsc dotkniętych bólem. Stosowanie termoforu nie wiąże się z ryzykiem poparzenia, odmrożenia czy zatrucia się substancją, która wypełnia termofor. Wypełnianie termoforu jest w 100% ekologiczne.

 

 

 

 


2. LULLALOVE MR B MRB Super Zabawka

MRB termofor

Lullalove to nie tylko zwykły termofor, to przede wszystkim świetna przytulanka. W zestawie znajduje się przytulanka MR B + 2 wkłady ogrzewające. Wkłady w zależności od potrzeby można używać naprzemiennie. Ogrzanie wkładu jest niezwykle proste i nie wymaga specjalnych zabiegów. Wystarczy zgiąć pływający w woreczku patyczek, a w ciągu 3 sekund ogrzewacz rozgrzeje się do temperatury 54 stopni Celsjusza, krystalizując się przy tym w środku.

 

Komentarze do wpisu (2)

19 listopada 2017

No niestety u nas nic nie podziałało. Nosiłam małego godzinami, wypróbowaliśmy wszystko i nic. Jedyne co pomogło to krople esputicon. Teraz podaje je regularnie i kolki dały nam spokój.

30 grudnia 2017

Kupiłam je po przeczytaniu komentarza od ani i muszę przyznać, że bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły. Bardzo dobre i do tego cena.SUPER

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl