TEL: (33) 486 91 40   |   E-MAIL: SKLEP@ASPLANETA.PL

Butelki

Butelki do karmienia noworodków to coraz bardziej wyspecjalizowane akcesoria, dzięki którym łatwiej zapewnić maluszkowi komfortowe warunki karmienia. Naszym klientom proponujemy funkcjonalne butelki szklane i plastikowe, które są dostosowane do konkretnych potrzeb dziecka.

Najlepsze butelki do karmienia — co wybrać?

Niektóre butelki do karmienia wyprodukowane są ze specjalnego szkła borokrzemowego. Jest to tworzywo o dobrych parametrach termoizolacyjnych, dzięki czemu na dłużej zachowuje ciepło. Co więcej, łatwo utrzymać je w czystości i jest idealnie przezroczyste (nawet po wielokrotnym karmieniu). Zaletą szkła borokrzemowego jest też odporność na duże różnice temperatur. Dzięki temu w butelce można zarówno zagotować pokarm, jak i go zamrozić. Warto też podkreślić, że ten rodzaj szkła jest w pełni odnawialny i tym samym całkowicie bezpieczny dla środowiska.

Smoczek — co warto o nim wiedzieć?

Funkcjonalność butelki do karmienia dla noworodka zależy w głównej mierze od rodzaju zastosowanego smoczka. W naszej ofercie dominują butelki z tzw. końcówką dynamiczną, która — zależnie od ruchów ust dziecka — zamiennie wydłuża się i kurczy. Charakterystyczna konstrukcja smoczka sprawia, że ilość pobieranego przezeń pokarmu będzie zależna od ruchów dziecka. Dzięki temu maluszek już na tym etapie ćwiczy pracę mięśni jamy ustnej. Jednocześnie pokarm nie "zalewa" dziecka, co przedkłada się na wyższy komfort karmienia.

Ochrona przed kolkami

Ważną cechą naszych butelek jest funkcja chroniąca dziecko przed kolkami. System antykolkowy Super Vent składa się z pojedynczego lub podwójnego zaworu odpowietrzającego, który skutecznie usuwa nadmiar powietrza z pokarmu i tym samym zmniejsza ryzyko wystąpienia kolki u malucha. Podwójny zawór znajduje się m.in. w naszych butelkach stymulujących nawyk ssania. Butelki te — dzięki swoim naturalnym właściwościom — wspierają rozwój wielu cech motorycznych u dziecka, co ma istotne znaczenie w kontekście jego późniejszego rozwoju.

Idealny pojemnik na pokarm

Dostępne w naszej ofercie szklane butelki do karmienia noworodków to rozwiązania, które za pomocą kilku prostych kroków mogą stać się funkcjonalnymi, a zarazem szczelnymi pojemnikami na pokarm. Butelki wyposażone zostały w specjalny dysk uszczelniający, który sprawdza się zarówno w trakcie przechowywania, jak i przewożenia pokarmu. Dysk ten odcina dopływ świeżego powietrza do mleka, dzięki czemu przez dłuższy czas zachowuje ono swoją świeżość.

Bezpieczne dla dziecka

Każda nasza antykolkowa butelka do karmienia niemowląt została zaprojektowana tak, aby matka i jej dziecko mogły w trakcie karmienia czuć się w pełni bezpieczne. W naszej ofercie posiadamy m.in. butelki wykonane z tworzywa sztucznego, które nie zawierają żadnych szkodliwych substancji chemicznych (w tym BPA). Oznacza to, że związki te nie przedostają się do rozgrzanego pokarmu i nie szkodzą maluszkowi. Hitem ostatnich miesięcy jest samosterylizująca się butelka do karmienia, która skutecznie ogranicza proces namnażania się drobnoustrojów.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty nie tylko świeżo upieczonych rodziców, ale również te osoby, które w najbliższym czasie nimi zostaną lub chcą podarować wyjątkowy prezent swoim bliskim.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl