TEL: (33) 486 91 40   |   E-MAIL: SKLEP@ASPLANETA.PL

Zabezpieczenia Drzwi i Schodów

Raczkujący i stawiający pierwsze kroki maluch to dla rodziców prawdziwe wyzwanie. Takie maluchy są niezwykle zainteresowane eksplorowaniem wszystkich zakątków domu, w tym schodów. Choć należy wspierać ciekawość świata najmłodszych i pozwolić im na stopniowe odkrywanie otoczenia, to bardzo ważne jest także, by zadbać odpowiednio o bezpieczeństwo. W jaki sposób można to zrobić?

Dlaczego zabezpieczenia dla dzieci w domu są potrzebne?

Dzieci raczkujące, stawiające swoje pierwsze kroki, a nawet kilkulatki są ciekawe świata. Interesują je szczególnie niedostępne dla nich miejsca, które choć ciekawe, to niestety często są dla nich niebezpieczne. Maluchy są ciekawe wszystkiego - tego, co znajduje się w kuchennych szafkach, tego, co dzieje się za oknem czy interesuje go samodzielna wspinaczka po schodach. Wszystko to może być dla niego niebezpieczne, dlatego mając w domu małe dziecko, należy zadbać o odpowiednie zabezpieczenia w domu.
Na rynku jest naprawdę wiele zabezpieczeń, chroniących dzieci przed nieszczęśliwym wypadkiem. Choć największym zainteresowaniem cieszą się bramki zabezpieczające dla dzieci, to tak naprawdę rodzice mają zdecydowanie więcej możliwości ochrony swojej pociechy (blokady drzwi i okien, zaślepki do gniazdek, osłonki ma meble itp.).
Warto dbać o bezpieczeństwo dzieci, ponieważ czasem wystarczy dosłownie kilka sekund nieuwagi, by doszło do poważnego w skutkach zdarzenia. Należy mieć świadomość tego, że większość wypadków z udziałem małych dzieci ma właśnie miejsce w domu.

Jak zabezpieczyć schody przed dzieckiem?

Zabezpieczenie schodów przed dziećmi jest absolutnie niezbędne w każdym piętrowym domu - warto mieć świadomość tego, że bez niego mogłoby dojść do poważnego w skutkach wypadku, gdyby dziecko spadło ze schodów.

Barierki zabezpieczające dla niemowląt najczęściej są zaporami wykonanymi z drewna lub tworzyw sztucznych. Takie zabezpieczenie na schody dla dzieci uniemożliwia maluchom samodzielne wejście na schody, jak i zejście z nich. Skuteczność takiej zapory jest bardzo wysoka. Dziecko nie jest w stanie samodzielnie otworzyć bramki. Specjalne bramki to nie tylko skuteczne zabezpieczenie schodów przed dziećmi. Bramki można swobodnie dopasowywać, zarówno pod względem kolorystyki, jak i materiału wykonania do balustrady, co pozwala na stworzenie wrażenia naturalnej, estetycznej kompozycji.

Zabezpieczając schody, należy pamiętać o tym, że nie tylko te znajdujące się w przedpokoju czy w korytarzu muszą zostać dobrze zabezpieczone. Istotne jest również zastosowanie zabezpieczeń na schodach prowadzących do piwnicy czy na strych.

Zabezpieczenie drzwi przed dziećmi

Zabezpieczenia schodów przed dziećmi są bardzo ważne, nie należy jednak zapominać też o innych miejscach, w których dla bezpieczeństwa dziecka należy zastosować odpowiednie zapory. Zabezpieczenia wymagają także drzwi, aby zminimalizować ryzyko, że maluch, próbując je otworzyć albo zamknąć przytrzaśnie sobie paluszki.

Jak zabezpieczyć drzwi? Tu zdecydowanie najlepiej będą się sprawdzały specjalne blokady sprawiające, że drzwi zostaną utrzymane w stałej pozycji. Dzięki takiemu zabezpieczeniu dziecko nie będzie mogło ani ich mocniej uchylić, nie bezie też w stanie samodzielnie zamknąć drzwi. Tego typu blokady najczęściej wykonywane są z silikonu. Zaleca się, aby umieszczać je na wysokości, do której dziecko nie sięga, a tym samym nie będzie w stanie ich samodzielnie przesunąć.

Zabezpieczenia w postaci blokady na drzwi są tanie i skuteczne w swoim działaniu, znacznie zmniejszając ryzyko bolesnego przytrzaśnięcia paluszków u dziecka.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl