TEL: (33) 486 91 40   |   E-MAIL: SKLEP@ASPLANETA.PL

Zabezpieczenia Szafek

CANPOL Zabezpieczenie Do Szuflad Szafek 10/821 CANPOL Zabezpieczenie Do Szuflad Szafek 10/821
Producent: Canpol
Cena:

7,30 zł

zobacz więcej
CANPOL Zabezpieczenie Do Szafek 2/688 Beżowe CANPOL Zabezpieczenie Do Szafek 2/688 Beżowe
Producent: Canpol
Cena:

7,80 zł

zobacz więcej
CANPOL Zabezpieczenie Do Szafek 2/688 Białe CANPOL Zabezpieczenie Do Szafek 2/688 Białe
Producent: Canpol
Cena:

7,80 zł

zobacz więcej
CANPOL Zabezpieczenie Do Szafek 2/688 Brązowe CANPOL Zabezpieczenie Do Szafek 2/688 Brązowe
Producent: Canpol
Cena:

7,80 zł

zobacz więcej
CANPOL Zabezpieczenie Do Szafek Blokada 2/692 CANPOL Zabezpieczenie Do Szafek Blokada 2/692
Producent: Canpol
Cena:

5,29 zł

zobacz więcej

W naturze małych dzieci leży ciekawość otaczającego ich świata. Wystarczy takiego malucha spuścić z oka zaledwie na kilka sekund, aby ten dostał się w miejsce dla niego zakazane, a co za tym idzie najbardziej atrakcyjne. Jednym z najbardziej interesujących miejsc w domy dla dziecka jest kuchnia - szczególnie ciekawe są szuflady i szafki, w których znajduje się mnóstwo ciekawych przedmiotów. Niestety, choć dla dziecka kuchnia to miejsce ciekawe, to jednak rodzice powinni mieć świadomość, że pomieszczenie to może być nieco niebezpieczne. Jakie zabezpieczenia do szafek i szuflad wybrać?

Jak najskuteczniej zabezpieczyć szafki i szuflady?

Kiedy dziecko zaczyna raczkować, a następnie stawiać swoje pierwsze kroki należy tak urządzić mu przestrzeń, aby mogło odkrywać otaczający je świat, w jednocześnie było w nim całkowicie bezpieczne. Przede wszystkim należy zadbać o usunięcie z niskich półek i regałów wszystkich tych przedmiotów, które są ostre, a także w jakikolwiek sposób mogłyby stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa dziecka. W dolnych częściach mebli nie powinny znajdować się również urządzenia elektryczne czy szklane dekoracje - to wszystko powinno znajdować się na wysokości nieosiągalnej dla dziecka.

Zabezpieczenia do szuflad są bardzo różnorodne, dzięki czemu bez większych trudności będzie można zmniejszyć ryzyko, że dziecko zrobi sobie krzywdę. Co ważne wiele z nich dobrze się prezentuje, co z pewnością cieszy osoby, dla których ważna jest estetyka (dobrym przykładem mogą być tu specjalne zamki magnetyczne montowane w górnej, wewnętrznej części wybranego mebla).

Zabezpieczenia szafek przed dziećmi potrzebne są w każdym pomieszczeniu, zarówno w kuchni, jak i w salonie czy sypialni. Najważniejsze jest to, by dziecko nie było w stanie otworzyć ich samodzielnie.
Jakie zabezpieczenia szuflad i szafek warto wybrać? Jedną z możliwości jest zastosowanie samoprzylepnych gałek, które będą bezpieczniejsze niż fabryczne uchwyty, które dla bezpieczeństwa należy usunąć.

Aby w skuteczny sposób uniemożliwić naszemu dziecku dostęp do szafek, możemy także usunąć z nich fabryczne uchwyty, zastępując je samoprzylepnymi gałkami.
Same zabezpieczenia szafek i szuflad mogą być niewystarczające, warto również postarać się o dodatkowe zabezpieczenie szaf i regałów, aby nie przewróciły się - tu najlepsze będą kotwice meblowe, małe, niedrogie, za to bardzo skuteczne.

Zabezpieczenia na szafki przed dziećmi są bardzo ważne, ale równie istotne jest osłonienie kanciastych krawędzi mebla, które w przypadku uderzenia mogą być naprawdę bardzo niebezpieczne dla dziecka, poważnie je raniąc.

Czy konieczne są zabezpieczenia do lodówek przed dziećmi? Dbając o bezpieczne środowisko dla życia dla dziecka, warto też zadbać i o takie elementy. Nie są drogie, za to pozwalają skutecznie zapewnić maluchowi nieszkodliwe otoczenie.

Czy zabezpieczenie szafek i szuflad jest kosztowne?

Koszty zabezpieczenia szafek oraz szuflad w większości przypadków nie będą specjalnie wygórowane, należy jednak pamiętać o tym, że to ile należy za nie zapłacić, będzie zależało od wielu czynników - najbardziej opłacalne jest kupowanie zestawów zabezpieczeń, pojedyncze sztuki będą znacznie droższe. Ponadto wydatki na zabezpieczenia zależne są od ich wielkości - to akurat oczywiste, ponieważ im większe akcesoria, tym więcej materiały należy na nie zużyć, stąd też większa cena.
Warto pamiętać o tym, że bezpieczeństwo dziecka to kwestia priorytetowa, na której nie warto oszczędzać. Dlatego też należy stawiać na najlepsze zabezpieczenia szafek i szuflad, jak i pozostałych elementów wyposażenia domu, które mogłyby stanowić dla dziecka zagrożenie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl