TEL: (33) 486 91 40   |   E-MAIL: SKLEP@ASPLANETA.PL

Szelki Zabezpieczające

BabyOno Szelki Do Nauki Chodzenia Zielone 070 BabyOno Szelki Do Nauki Chodzenia Zielone 070
Producent: BabyOno
Cena:

25,89 zł

zobacz więcej
BabyOno Szelki Do Nauki Chodzenia Granatowe 070 BabyOno Szelki Do Nauki Chodzenia Granatowe 070
Producent: BabyOno
Cena:

25,89 zł

zobacz więcej
BabyOno Szelki Do Nauki Chodzenia Grafitowe 070 BabyOno Szelki Do Nauki Chodzenia Grafitowe 070
Producent: BabyOno
Cena:

25,89 zł

zobacz więcej
BabyOno Szelki Do Nauki Chodzenia Szare 070 BabyOno Szelki Do Nauki Chodzenia Szare 070
Producent: BabyOno
Cena:

25,89 zł

zobacz więcej
Savea Szelki Do Nauki Chodzenia Niebieskie Savea Szelki Do Nauki Chodzenia Niebieskie
Producent: Savea
Cena:

45,00 zł

zobacz więcej
Savea Szelki Do Nauki Chodzenia Czerwone Savea Szelki Do Nauki Chodzenia Czerwone
Producent: Savea
Cena:

45,00 zł

zobacz więcej
Savea Szelki Do Nauki Chodzenia Czarne Savea Szelki Do Nauki Chodzenia Czarne
Producent: Savea
Cena:

45,00 zł

zobacz więcej

Szelki do nauki chodzenia zapewniają bezpieczeństwo dziecku w czasie gdy stawia ono pierwsze kroki. Dziecięce szelki bezpieczeństwa zapewniają niemowlakowi niezbędne wsparcie przy upadkach, w czasie gdy dziecko jest jeszcze niestabilne. Odpowiednio dobrane wodze pomogą również Rodzicom, bez uciążliwego zginania pleców i pochylania się, bezpiecznie i wygodnie podeprzeć maluszka

Szelki zabezpieczające mogą służyć nie tylko w domu, ale również podczas wyjścia na plac zabaw czy podwórko. Zakładając dziecku szelki wspomagające i kontrolujące pierwsze kroki, mamy pewność, że nie uderzy się ono w głowę, gdyż rodzic zawsze będzie mógł zareagować i wesprzeć malucha na czas.

Dziecięce szelki - łatwe i bezpieczne pierwsze kroki

Wszystkie dzieci są wyjątkowe, więc wiek, w którym dziecko jest gotowe do rozpoczęcia chodzenia, jest inny dla każdego malucha. Większość dzieci stawia pierwsze samodzielne kroki w wieku od 9 do 16 miesięcy. Droga od pierwszego kroku do pewnego chodzenia nie zawsze jest prosta i zajmuje kolejne 1 do 3 miesięcy. Każde dziecko ma swoje tempo i rytm dochodzenia do wprawy stopnia, koordynacji ruchów i równowagi. Nie należy zmuszać dziecka do przyspieszenia nauki chodzenia. Rodzice powinni uszanować tempo rozwoju swojego potomstwa, a jednocześnie bacznie obserwować, być czujnym i kontrolować postępy dbając jednocześnie o bezpieczeństwo. Aby ułatwić dziecku naukę chodzenia, trzeba stworzyć do tego niezbędne warunki i przygotować wokół niego przyjazną przestrzeń.

Jak działają szelki do nauki chodzenia dla dzieci?

Szelki do nauki chodzenia dla dzieci to rodzaj regulowanej uprzęży, która pomaga dziecku zyskać pewność siebie w czasie procesu stawiania pierwszych kroków. Uprząż wyposażona jest w formę uchwytu trzymanego przez osobę dorosłą, która w razie potrzeby stymuluje równowagę i chroni malucha przed upadkiem. Przyrząd ten pozwala dziecku chodzić we własnym tempie i pomóc mu przezwyciężyć obawy przed upadkiem. Dziecko ma uczucie, że każde postawienie stopy to wyłącznie jego zasługa, gdyż rodzic podtrzymuje szelki z tyłu. Jest zatem nadzieja, że ta pewność siebie szybko przerodzi się w samodzielne chodzenie i to dosłownie w ciągu kilku dni.

Zalety i możliwości szelek do nauki chodzenia

Szelki zabezpieczające dla dzieci zostały specjalnie zaprojektowane tak, aby zapewnić większą kontrolę zarówno rodzicowi, jak i dziecku. Dzięki wielofunkcyjnym, regulowanym paskom można dostosować je do potrzeb i wieku dziecka. 

Dzięki szelkom można koordynować:

  • Pomoc dziecku przy wstawaniu z pozycji pionowej.

  • Podciąganie i pomoc po potknięciu.

  • Asekurację w czasie samodzielnego stawiania kroków.

Szelki bardzo łatwo założyć i zdjąć, a także dopasować do klatki piersiowej do ramienia, tak aby zapewnić optymalną stabilność i równowagę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl