TEL: (33) 486 91 40   |   E-MAIL: SKLEP@ASPLANETA.PL

Chusty Do Noszenia

Pojawienie się dziecka w domu może wywrócić cale dotychczasowe życie do góry nogami. Rodzicom zależy na tym, by maluch jak najszybciej przyzwyczaił się do życia po tej stronie brzucha. Noworodek potrzebuje wtedy bliskości i ciepła. A co zapewni to lepiej niż chusta?

Chusty do noszenia dzieci

Każdy matka wie, że po porodzie wcześniej czy później trzeba wrócić do codziennych obowiązków. Niektóre czynności jeszcze da się wykonać z dzieckiem na rękach. Ale gotowanie czy wieszanie prania może być już nieco uciążliwe. I tu pojawia się pierwsza chusta do noszenia dziecka, która uwalnia ręce, a przy tym pozwala mieć malucha wciąż przy sobie.
Wbrew pozorom nauka chustowania nie jest wcale żadną sztuką magiczną. Wystarczy odrobina wprawy, pomoc doradców od chustowania oraz kilka powtórzeń z poduszką czy pluszakiem. Ważne jest to, by przy pierwszych próbach z dzieckiem była obecna inna osoba, np. współmałżonek lub doradca.

Co daje chusta do noszenia niemowląt?

Pamiętajmy, że dziecko przez dziewięć miesięcy przyzwyczaiło się do bliskości matki, jej ciepła, szumu jej ciała. Trudno jest mu teraz przyzwyczaić się do zupełnie innych warunków. Dlatego chusta do noszenia noworodka jest tak często wybierana przez rodziców. Pozwala na odwzorowanie warunków z brzucha: odpowiedniej pozycji, kołysania, bliskości i ciepła.
Noszenia dziecka w chuście pozwala mu na spokojniejsze i bezpieczniejsze poznawanie świata i tworzy swoisty czwarty trymestr. Co ciekawe, do chustowania są zapraszane nie tylko matki. Ojcowie równie dobrze mogą sobie z tym poradzić, a przy tym nieco odciążą swoje żony od codziennego trudu opieki nad maluchem.

Chusta, czyli bezpieczeństwo i bliskość

Chusta do noszenia niemowląt może być używana już od pierwszych dni. Nie ma znaczenia to, czy dziecko jest wcześniakiem, czy urodziło się w terminie. Nie ma znaczenia, czy siedzi samodzielnie lub trzyma główkę. Jednak zależnie od jego etapu rozwoju chustowanie wygląda nieco inaczej. Na samym początku bowiem trzeba dodatkowo unieruchomić główkę, by nie „leciała” do tyłu. Za to w późniejszych etapach – dać jej większą swobodę.
W ostatnim czasie powstały także nosidełka chustowe, które są alternatywą dla rodziców, którzy nie czują się dobrze z wiązaniem chusty. Tradycyjne nosidełka są bowiem zalecane dopiero w czasie gdy dziecko zacznie samodzielnie siadać. A taka chusta jest wykonana z dobrej jakości materiałów i przypomina wyglądem zamotaną chustę. Rodzic ma z nią nieco ułatwione zadanie, gdy chce nosić dziecko tak blisko siebie.

Chusta do noszenia Amawrap

Chusta do noszenia maluszka ułatwi opiekę nad dzieckiem pozwalając rodzicom zachować pełną swobodę ruchu. Chusta została wykonana ze 100% bawełny, która jest bardzo delikatna oraz nie podrażnia skóry niemowlaka. Chusta zapewnia dziecku odpowiednią pozycję, która wspiera optymalny rozwój dziecka.

Chusta do noszenia Chicco

Nosidełko Chicco jest idealne do kangurowania, ponieważ tworzy intymne i bezpieczne środowisko pomiędzy mamą a dzieckiem, pomagając rozwijać między nimi nierozerwalną więź. Miękka tkanina z której wykonane jest nosidełko jest bardzo przyjemna w dotyki i w noszeniu, dokładnie spowija dziecko, dopasowując się do jego ciała zapewniając idealne gniazdko.

Nosidełko Chicco Easy Fit jest łatwe do noszenia, w montażu jak i łatwe w użyciu. Nosidełko to idealnie dopasowuje się do ciała dziecka i rodzica. Wspiera plecy dziecka oraz podtrzymuje głowę i szyję.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl